Marki, ul. Fabryczna 2, tel. (22) 781 14 06

Marta Kuszakiewicz - WARSZAWA

 

MARTA KUSZAKIEWICZ - absolwentka Wydziału Piosenki Aktorskiej Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pierwsze kroki na scenie stawiała dzięki Arturowi Barcisiowi, który w tamtym czasie  uczył  ją aktorstwa. Swoje umiejętności szlifowała u takich artystów scen polskich jak Jacek Różański, Andrzej Ozga. Jest laureatką wielu nagród w konkursach piosenki tak zwanej „nieobojętnej”. Między innymi: I nagroda specjalna na "Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 70-tych", I nagroda na "Studenckim Jarmarku Piosenki" w Warszawie, I nagroda Polskiego Radia "Mikrofon dla wszystkich".Wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych w kraju i za granicą.

Wykonuje trudny i nietuzinkowy materiał muzyczny z wielką pasją, ekspresją i zaangażowaniem. W repertuarze artystki są znane i lubiane piosenki aktorskie: "BABĘ ZESŁAŁ BÓG" sł. i muz. Sławomira Wolskiego - z repertuaru Renaty Przemyk, "PORTUGALCZYK OSCULATI" Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z "Kabaretu Starszych Panów", "ZABAWA PODMIEJSKA" Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego Millera - z repertuaru Piotra Szczepanika, "BŁĘDNY RYCERZ" Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego - z repertuaru Michała Bajora, "KARUZELA Z MADONNAMI" Zygmunta Koniecznego i Mirona Białoszewskiego - z repertuaru Ewy Demarczyk i wiele innych. Piosenki w recitalu Marty Kuszakiewicz połączone są słowem poetyckim napisanym przez samą wykonawczynię. 

Marta wychowała się w garderobach świata, jej rodzice oboje są muzykami. We krwi ma aktorstwo i muzykę. Jej wielkim sukcesem był recital emitowany na antenie  Polskiego Radia, również udział w radiowym i teatralnym spektaklu ”Damy i Huzary” wraz z Emilianem Kamińskim. W muzycznym Teatrze Rampa spędziła 10 lat, biorąc udział w spektaklach muzycznych reżyserowanych przez między innymi Jana Szurmieja, Macieja Wojtyszkę.

Za ciekawe dokonania artystyczne uznaje prace z Maciejem Stuhrem, przy spektaklu „Kandyd czyli optymizm”, występ z Olgą Bończyk w programie TV Smaczne- go!

Ostatnie dwa lata spędziła na słonecznej Kostaryce, gdzie śpiewała i brała udział w artystycznych Show z artystami z całego świata. Miała zaszczyt zaśpiewać dla Pani Prezydent Kostaryki.

Obecnie oprócz śpiewania i grania Marta zajmuje się szkoleniem kobiet w biznesie i życiu codziennym, eliminacją stresu poprzez oddech, pracą z ciałem i głosem, arte terapią.

Recitale
" Babę zesłał Bóg". Marta Kuszakiewicz - śpiew i prowadzenie koncertu, aranżacja i akompaniament Jerzy Kuszakiewicz.
"Gdzie się podziały dawne piosenki". Elżbieta Kuszakiewicz - śpiew, Marta Kuszakiewicz - śpiew, Jerzy Kuszakiewicz - aranżacja i akompaniament. Prowadzenie koncertu - zespół.

Teatr Rampa
"Złota Kaczka".  Reżyseria Jan Szurmiej, muzyka i aranżacja Piotr Rubik, libretto Andrzej Ozga i Marek Bartkowiak
"Kandyd czyli Optymizm"- wg Woltera. Reżyseria i teksty piosenek Maciej Wojtyszko, tłumaczenie Tadeusz Boy-Żeleński.
Reżyseria Maciej Wojtyszko, muzyka Jerzy Derfel
"Damy i Huzary" - Aleksander Fredro. Reżyseria Maciej Wojtyszko, muzyka Jerzy Derfel

Kabaret "Oszołom"
Programy muzyczno- teatralne dla dzieci "Szoł and Szał"
"Mikołajkowe poszukiwania", "Kot w Butach"

oficjalne strony Marty Kuszakiewicz: 


http://warsztatyzlapoddec.wix.com/life

http://martakuszakiewicz.wix.com/qsza


 


 

Galeria zdjęć