Marki, ul. Fabryczna 2, tel. (22) 781 14 06

Elżbieta Marciniak - WARSZAWA

ELŻBIETA MARCINIAK - wokalistka, pedagog, członek Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), Nagrywała piosenki z orkiestrą Polskiego Radia pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego (między innymi "Latarenki", "Gdy ci miłość przejdzie drogę", "Majowa baśń", "Sny to ty" - która była promowana na targach MIDEM we Francji)
E.M. śpiewała na festiwalach w Opolu i w Kołobrzegu, otrzymując wyróżnienia za interpretację, w "Podwieczorkach przy mikrofonie" i w programach telewizyjnych. Jako solistka zespołu „Progress” występowała w Polsce, Niemczech, Finlandii i w Stanach Zjednoczonych. Brała udział w programach estradowych reżyserowanych między innymi przez Leona Krukowskiego, Barbarę Borys-Damięcką, Olge Lipińską, Mariana Jonkajtisa. W serialu telewizyjnym "Białe tango" zaśpiewała piosenkę pod tym samym tytułem. Bardzo lubi wykonywać piosenki starowarszawskie, które śpiewała kiedyś w programach estradowych z Januszem Mulewiczem i Maciejem Damięckim przy akompaniamencie Orkiestry z Chmielnej. Takie też piosenki śpiewała w koncertach Hanki Bielickiej i "Kapeli Czerniakowskiej", z którą odbyła tournee po Wielkiej Brytanii.

Od 1992 roku podjęła pracę pedagogiczną w zespole dziecięcym "Tęcza" znanym z programów telewizyjnych "Tęczowy Music Box", "Co jest grane?" i "Ziarno". Od ośmiu lat prowadzi zespół "Józefinki", który ma na swoim koncie wiele występów na estradzie, a także w programach telewizyjnych i radiowych. Piosenki "Józefinek" zostały wydane na płycie CD za pośrednictwem "Polskich Nagrań". Dwie pastorałki śpiewane przez „Józefinki i Elżbiete Marciniak znalazły się również na płycie - "Dwójka śpiewa" (Szkoła nr 2 w Michalinie). Obecnie zespół odbywa próby właśnie w szkole nr 2, a w zajęciach uczestniczy zawsze około trzydziestu uczniów tej szkoły z klas od I do IV.
W roku kulturalno-oświatowym 2003/04 na zaproszenie Mareckiego Ośrodka Kultury wraz z Jerzym Kuszakiewiczem prowadziła dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny "Mareczki".