Marki, ul. Fabryczna 2, tel. (22) 781 14 06

W organizacji:

„ZIMA W MIEŚCIE 2017” – Półkolonie dla dzieci w czasie ferii zimowych – luty 2017.

14-dniowe zdrowotne wczasy profilaktyczne w JAROSŁAWCU nad morzem.
Termin: 15.VII – 28.VII.2017. Koszt: 1950 zł w tym 40 zabiegów. Rezerwacja miejsc zaliczką 250 zł w sekretariacie MOK od poniedziałku do piątku w godz. 14-19

 

Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2016

Turystyka

 

Marecki Ośrodek Kultury od początku swojej działalności proponuje mieszkańcom Marek różne formy aktywnego wypoczynku, choć nie jest to naszym głównym zadaniem programowym:
 
Dla osób dorosłych organizujemy kilkudniowe krajowe i zagraniczne autokarowe wycieczki turystyczno-krajoznawcze, oraz jednodniowe, też autokarowe, wyjazdy do Warszawy i pobliskich miast i miasteczek, na życzenie uczestników odwiedzamy znane miejsca pielgrzymkowe na trasie, chętnie zajeżdżamy do leśnych, parkowych i ogrodowych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Byliśmy w Paryżu, Rzymie, Lourdes, Wilnie, Pradze, Lwowie, Budapeszcie, byliśmy w Gdańsku, Krakowie, Toruniu, Malborku, Niedzicy, Zakopanem, Szczawnicy, Jakubowie, Ciechocinku, Płocku, Jastrzębiej Górze, Sierpcu, Tucholi, Petrykozach, Ożarowie Mazowieckim, Serocku, Skępem, Poznaniu i Wrocławiu... Mamy swoje ulubione miejsca, do których chętnie wracamy co roku - do Kazimierza Dolnego nad Wisłą na Festiwal Kultury Ludowej, do Puszczy Kampinoskiej na kuligi, do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, by podziwiać, jak wzrasta i zmienia się jeszcze młode dzieło architektów krajobrazu i ogrodników, do Puszczy Słupskiej na bardzo gościnne "Rancho Bena", do Lasów Wyszkowskich na grzyby, nieraz kilkakrotnie w sezonie, do Lichenia lub Częstochowy... Wyjeżdżamy razem także na wczasy - do Łeby, Władysławowa, Darłówka czy Krynicy Górskiej.
 
Dla dzieci: wyjazdy do warszawskich i podwarszawskich obiektów sportowo-rekreacyjnych, akcje "Lato w mieście" i "Zima w mieście" (wg zapotrzebowania). Basen w Wyszkowie, "Eldorado", "Colorado", "Rancho Bena", ZOO, Puszcza Kampinoska, Ogrody w Powsinie, ferma strusi w Karczewie, stadnina koni w Słupnie, zwiedzanie Warszawy i okolic, oraz wyjazdy na kolonie letnie i zimowe: Niedzica, Karpacz, Łeba, Zakopane, Kąty Rybackie, Darłówko. Dla starszych dzieci organizujemy także wyjazdy zagraniczne: Grecja, Chorwacja, Włochy.
 
Staramy się aby propozycje w tym zakresie były jak najtańsze, nie korzystamy z biur podróży. Sami wyszukujemy odpowiednie kwatery i środki transportu. Uczestnikami wycieczek są najczęściej stali bywalcy naszej placówki, wspólne wyjazdy bardzo zacieśniają znajomości i przyjaźnie, jest potem z kim wspominać czas mile spędzony, bo dużo zwiedzamy, śpiewamy, tańczymy i troszkę biesiadujemy, jeśli pogoda pozwala, najchętniej pod gołym niebem. Program zawsze dostosowujemy do zainteresowań, wieku i kondycji uczestników, kadra instruktorska i pedagogiczna jest dobrze zorganizowana i troskliwa. Uczestnikom zawsze towarzyszy przewodnik i lekarz.
 
Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach z Mareckim Ośrodkiem Kultury!