Marki, ul. Fabryczna 2, tel. (22) 781 14 06

Koncert szlagierów z repertuaru Eugeniusza Bodo w wykonaniu Dariusza Kordka

niedziela, 18.12.2016, godzina 17:00

Warning: Illegal string offset 'showpictures' in /home/virtualki/155314/functions.php on line 797

Warning: Illegal string offset 'modifieddate' in /home/virtualki/155314/functions.php on line 812

W Kawiarence Artystycznej koncert szlagierów z repertuaru Eugeniusza Bodo w wykonaniu wokalisty, aktora scen warszawskich Dariusza Kordka.

Dariusz Kordek - polski aktor teatralny, musicalowy i filmowy, prezenter telewizyjny. Ukończył PWST w Warszawie. Występował w Teatrze Rampa w Warszawie, Współczesnym we Wrocławiu, Buffo w Warszawie, Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, Powszechnym w Radomiu, Muzycznym w Chorzowie , Operze i Operetce w Szczecinie, Roma w Warszawie, Polskim w Bielsku-Białej, Syrena w Warszawie. W 1998 wydał album zatytułowany "Tylko cień". W 2004 w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę pt. "Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki". Obecnie odtwórca głównej roli w Musicalu „BODO”, którego powstanie  zainspirowane jest historią legendarnego polskiego artysty Eugeniusza Bodo.

Sam o sobie:
Od najmłodszych lat miałem tzw. „parcie na szkło”. A ponieważ w sklepach nie było szkła, bo całą produkcję kryształów wysyłaliśmy na eksport do ZSRR, zagnieździłem się w tetrze amatorskim przy kościele. Tam grałem pierwsze wielkie role: Murzyna w hotelu , Bacy w jasełkach i Heroda złego...

W 1984 roku zdałem egzamin do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na moim roku studiowali m.in. Joanna Trzepiecińska i Mariusz Bonaszewski. Rok wyżej Andrzej Chyra, a fuksowali mnie (pasowali na studenta) Kasia Figura i Janusz Józefowicz. Marzyłem o aktorstwie dramatycznym, ale jak to zwykle w życiu bywa los nie szczędził mi niespodzianek i mój pierwszy zawodowy sukces wiązał się z piosenką . Na PPA Wrocław zdobyłem nagrodę za wykonanie piosenki „Och Ty w życiu”. Znalazłem się w zespole Teatru Rampa. Wziąłem udział w spektaklach :Cabaretro, Sweet Fifties, Czerwony Stoliczek. I wtedy upomniał się o mnie serial. Na casting do ,,Labiryntu" poszedłem jako osoba towarzysząca koleżance aktorce, a…. zostałem na 2 lata grając Marka Siedleckiego.
Rola w „W Labiryncie” dała mi dużą popularność i trochę przewróciła w głowie :). Potem był „Kroll” Władysława Pasikowskiego, gdzie zagrałem z Bogusławem Lindą, Czarkiem Pazura i Ewą Bukowską. W między czasie grałem z powodzeniem w musicalach m.in: „Metro” , „Józef i cudowny płaszcz snów” , „Rocky Horror Show” , „Grease”, „Five Guys named Moe” , „Crazy for You” , „Cohen” , „Do grającej szafy Grosik wrzuć”. Aktualnie gram w musicalu “Polita “ , "Romeo i Julia” , „Deszczowej piosence”. Na stale gram również w teatrze SABAT Małgorzaty Potockiej. Wróciłem również do „Metra” ale gram już, nie zbuntowanego Jana ale Filipa - jego dojrzałego Brata. Dziś jestem pogodzonym ze sobą człowiekiem i gotowym na nowe wyzwania…

Oficjalna strona Dariusza Kordka:
http://darekkordek.com/

Musical BODO: 
https://www.facebook.com/BodoMusicalOficjalny/

Eugeniusz Bodo
Bohdan Eugène Junod aktor, śpiewak, reżyser, scenarzysta. Jeden z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego. Urodził się 28 grudnia 1899 roku, zmarł 7 października 1943 roku w Kotłasie (ZSRR).

więcej o Egeniuszu Bodo: 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Bodo
http://culture.pl/pl/tworca/eugeniusz-bodo

 

Relacja:

Kameralny recital Dariusza Kordka zamknął klamrą starego roku wydarzenia artystyczne organizowane w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego. Usłyszeliśmy znakomite teksty oraz muzykę z musicalu "Bodo", pochodzące wprost z repertuaru legendarnego przedwojennego artysty Bohdana Eugeniusza Junod. m.in. "Zrób to tak", "Umówiłem się z nią na 9-tą", " Tango milonga", " Ostatnia niedziela".
Wraz z historią jego życia i twórczości publiczność miała niezwykłą okazję poznać drogę artystyczną Dariusza Kordka. W kontekście opowieści wykonał bowiem najsłynniejsze przeboje z musicali, w których grał główne role. Usłyszeliśmy takie utwory jak  "Lucia", "Nie płacz kiedy odjadę", "Blondynka", "Apasjonata" jak i piosenki pochodzące z jego autorskich albumów  m.in. "Chwile", "Czas kiedy jesteś ze mną", "Codziennie ktoś mówi mi nie"  ("Tylko cień" 1996) oraz celebryckich programów rozrywkowych m.in. "Mój przyjacielu", "She is like the wind" ("Jak oni śpiewają" 2009, "Twoja twarz brzmi znajomo" 2016).
Stylowy, przebojowy recital jednego z najlepszych polskich aktorów musicalowych zakończyła wprowadzająca wszystkich w refleksyjny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz stanowiąca życzenia na Nowy 2017 Rok pastorałka pod tytułem "Betlejemska gwiazdo". 

Paulina Borzecka


 

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć